Dwudziesta trzecia niedziela zwykła. Wszystko nas w tym roku zadziwia i zaskakuje. Jest głośny krzyk z nieba o nasze nawrócenie, o powrót do Boga, do ewangelicznych wartości. Mamy takie wrażenie, że im głośniej Bóg upomina się o nas, tym dalej się od Niego odsuwamy.

Kalendarz Liturgiczny:

- Środa – Wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika;
- Czwartek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
Po Mszy Św., o godz. 7.00 - święcenie ziarna do siewu.
- Piątek – Wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy;

Chłopcy którzy pragną pełnić Służbę w Zgromadzeniu Liturgicznym jako ministranci, proszeni są za zgodą swoich rodziców o kontakt z księdzem, w celu zapisu do „Grona Ministranckiego”.

Dziewczynki i chłopcy, którzy po przez śpiew pragną Chwalić Pana Boga w czasie nabożeństw, także za zgodą swoich rodziców mogą zapisać się do istniejącej przy naszej Parafii „Scholi Dziecięcej”. Zapisy u księdza lub u Pani Doroty.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 minut przed Mszą Św. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

Dziś po Mszy Św., o godz. 9.30 poświęcenie przyborów szkolnych.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę, piątek po Mszy Świętej wieczornej od godz. 18. 45 – 20.00.

Zapisy na pielgrzymkę do Szczyrzyca, do niedzieli 04. IX.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Bóg zapłać Panu Jarosławowi Śmietanie za naprawę oświetlenia na cmentarzu.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Nieskonczona dobroc Boza przy ozdobieniu swiata calego w piekno, aby uprzyjemnic czlowiekowi czas bytowania na ziemi. O Boze, jak hojnie rozlane jest milosierdzie Twoje, a wszystko to uczyniles dla czlowieka. O, jak bardzo musisz kochac tego czlowieka, kiedy Twa milosc tak czynna dla niego. O Stworco moj i Panie, wszedzie widze slady Twej reki i pieczec Twego milosierdzia, ktore otacza wszystko, co jest stworzone. O moj Stworco najlitosciwszy, pragne Ci zlozyc czesc w imieniu tych wszystkich stworzen i tworow bezdusznych, wzywam caly wszechswiat do uwielbienia milosierdzia Twego. O, jak wielka jest dobroc Twoja, Boze. [Dz. 1749]