Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek (11.10) wspom., św. Jana XXII, papieża;

- wtorek (12.10) –  wspom., bł. Jana Beyzyma, prezbitera;

- środa (13.10) – wspom., bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

- czwartek (14.10) – wspom., św. Małgorzat Marii Alacoque, dziewicy;

- piątek (15.10) – wspom., św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dr K-ła;

- sobota (16.10) wspom., św. Jadwigi Śląskiej;

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się!” Tradycyjnie już przed kościołem zbiórka na finansowanie programu stypendialnego dla ubogiej i uzdolnionej młodzieży Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Trwa miesiąc październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwa Różańcowe o godz. 17.30; dzieci,  młodzież i dorosłych.

W miesiącu październiku Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie. Należy odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, z modlitwą ustną należy połączyć rozważanie tajemnic, a przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.

W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie w intencjach  Ojca Św., za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, za naszą Wspólnotę Parafialną, o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę.

W tym tygodniu przypada III  piątek miesiąca, uczcimy Boże Miłosierdzie.

W sobotę 16.X- Różaniec poprowadzi Róża p.w. MB Nieust. Pomocy.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W miesiącu październiku, Msze Święte i nabożeństwa odprawiane są w naszym kościele, tylko wieczorem.

Wypominki roczne i jednorazowe za dusze + Śp., naszych Zmarłych, można zamawiać przez cały miesiąc październik w kancelarii parafialnej.

Bóg Zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej.

W przyszłą niedzielę, III – miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne i gospodarcze w naszej Parafii.

Zmarł ŚP + Władysław Dziechciowski, pogrzeb w poniedziałek 11.10.2021 o godz. 14 w kościele. Wieczny Odpoczynek Racz Mu dać Panie!

 

WSZYSTKIM GOŚCIOM I WIERNYM NASZEJ WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI  I BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA

Z Dzienniczka s. Faustyny

Najmilsze odpocznienie moje w uslugach i usluznosci dla siostr. Zapominac o sobie, a myslec o tym, azeby siostrom robic przyjemnosc. [Dz. 504]