Dzisiaj po każdej Mszy świętej adoracja Pana Jezusa - pierwsza niedziela miesiąca. Rozpoczęliśmy nowy miesiąc, sierpień. To czas, w którym tradycyjnie Kościół w Polsce wzywa do podjęcia osobistej abstynencji. Zachęcam do tego szczególnego daru!!!

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
• W poniedziałek - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
• We wtorek - wspomnienie MB Śnieżnej,
• W środę - święto Przemienienia Pańskiego.
• W piątek - wspomnienie św. Dominika, kapłana.
• W sobotę - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Codziennie pół godziny przed Mszą świętą możliwość spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie przed Mszą, a w środę Różaniec.

Dziękuję serdecznie Ofiarodawcom i Wspierającym Parafię za okazywaną pomoc, życzliwość i wsparcie materialne. Bóg zapłać!!!

Przed nami kolejny wakacyjny tydzień. Niech będzie dobry dla wszystkich - korzystającym z wakacji życzę dobrego odpoczynku, pozostającym zaś przy codziennych obowiązkach i zajęciach sił i cierpliwości.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Modlitwa ta jest na usmierzenie gniewu mojego, odmawiac ja bedziesz przez dziewiec dni na zwyklej czastce rozanca w sposob nastepujacy: najpierw, odmowisz jedno Ojcze nasz i Zdrowas Maryjo, i Wierze w Boga, nastepnie na paciorkach Ojcze nasz mowic bedziesz nastepujace slowa: Ojcze Przedwieczny, ofiaruje Ci Cialo i Krew, Dusze i Bostwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przeblaganie za grzechy nasze i swiata calego; na paciorkach Zdrowas Maryjo bedziesz odmawiac nastepujace slowa: Dla Jego bolesnej meki miej milosierdzie dla nas i swiata calego. Na zakonczenie odmowisz trzykrotnie te slowa: swiety Boze, swiety Mocny, swiety Niesmiertelny, zmiluj sie nad nami i nad calym swiatem.

215370