Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

Kalendarz Liturgiczny:

- Poniedziałek – (17. VI) – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakon.;
- Czwartek – (20.VI) – wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera;
- Piątek – (21.VI) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
- Sobota – (22.VI) – wspomnienie świętych męczenników Jana Fishera, biskupa i Tomasza More’a;

W środę podczas nowenny zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prosimy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17.30.

W pozostałe dni tygodnia Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 min., przed Mszą Św.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Św.

Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego w piątek (21.VI), o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św.

W przyszłą niedzielę (tj. 23. 06) w naszej Parafii będziemy gościć O. Stefana Koska, franciszkanina i misjonarza z Kongo w Afryce.

Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz misji w Kongo.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Panu Marianowi i Panu Grzegorzowi Gwiżdż, za dostarczenie kolejnej partii „trocin” do ogrzewania naszego kościoła i budynku parafialnego oraz Panu Józefowi Kołodziej za pomoc przy rozładunku, serdeczne podziękowania. Bóg Zapłać.

Dziś - III – niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na potrzeby gospodarcze naszej Parafii.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu IMIENINY, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, Nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Kiedy tak strasznie bylam scisniona tymi cierpieniami, weszlam do kaplicy i powiedzialam z glebi duszy te slowa: Czyn ze mna, o Jezu, co Ci sie podoba. Ja Ciebie wszedzie uwielbiac bede. I niech sie stanie wszystka wola Twoja we mnie, o Panie i Boze moj, a ja wyslawiac bede nieskonczone milosierdzie Twoje. Przez ten akt poddania ustapily te straszne udreki. Wtem ujrzalam Jezusa, ktory mi rzek[l]: Ja zawsze jestem w sercu twoim. Niepojeta radosc przeniknela dusze moja i [napelnila] wielka miloscia Boza, ktora zapalilo sie biedne serce moje. Widze, ze Bog nigdy nie dopusci ponad to, co mozemy zniesc. O, nie lekam sie niczego, jezeli zsyla na dusze udreczenia wielkie, to jeszcze wieksza wspiera laska, chociaz jej wcale nie spostrzegamy. Jeden akt ufnosci w takich chwilach oddaje Bogu wiecej chwaly niz wiele godzin przepedzonych na pociechach w modlitwie. [Dz. 78]

171329