Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…” Warto pamiętać o tym, że ile razy świadomie i pobożnie czynimy znak krzyża świętego, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jedynego Boga w Trzech Osobach.

Dziś Kończy się okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej w naszej archidiecezji krakowskiej. W trosce o sprawy duchowe przypominamy i prosimy, o spełnienie tego ważnego obowiązku.

Kalendarz Liturgiczny:
- Czwartek – (30.V) – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA; Msze Św.: 7:30; 9:30 z procesją do 4 ołtarzy;
W najbliższy czwartek, 30 maja, w liturgii będziemy celebrowali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego i naszej Parafii. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz.: 9:30.
Po mszy św., wyruszymy z procesją eucharystyczną. W tym roku pójdziemy od kościoła w kierunku Łętowni, trasą do góry.

O przygotowanie ołtarzy proszone są następujące Role:

1 – Rola Gwiżdżowa – Rola Swałtkowa
2 – Rola Żegleniowa
3 – Rola Folwarskowa – koło kapliczki - Rola Burmistrzowa
4 – Rola Jakubowa – Rola Czubinowa

Do licznego udziału w procesji zapraszam Wszystkich Parafian. Dzieci do sypania kwiatów i do dzwoneczków, Panie z KGW prosimy o niesienie feretronów, Panów do baldachimu i sztandarów, Orkiestrę Strażacką. W sposób szczególny prosimy Strażaków o zabezpieczenie trasy procesji. W miarę możliwości prosimy o przyjście w strojach regionalnych.

W oktawie Bożego Ciała wokół naszego kościoła będzie odbywać się procesja eucharystyczna, codziennie po Mszy Św., o godz. 18:00 ( z wyjątkiem I – soboty miesiąca, Msza Św., o godz. 7:00, następnie procesja).

W niedzielę procesja po Mszy Św., o godz. 9:30.

Nabożeństwo majowe codziennie po mszy Św.

- Wtorek – (28. V) – wspomnienie, bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, biskupa;

W środę podczas nowenny zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.
Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17:30.

- Piątek – (31. V) – ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NMP;

- Sobota – (1. VI) – I – sobota miesiąca czerwca, Msza Św., o godz. 7:00 – rano, o godz.,6:30 – różaniec – poprowadzi Róża Św. S. Faustyny

- wspomnienie św. Justyna, męczennika;

W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który jest poświęconym NSPJ, codziennie po Mszy Św., Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 min., przed Mszą Św.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Za pracę przy naszym cmentarzu w ubiegłym tygodniu, składam serdecznie podziękowania i mówię słowa Bóg Zapłać, pod adresem Pana Marka Maciążki, Pana Adama Pustuły, Pana Piotra Filasa.
Panu Marianowi i Panu Grzegorzowi Gwiżdż, za dostarczenie „trocin” do ogrzewania naszego kościoła i budynku parafialnego oraz Panu Józefowi i Panu Mateuszowi Kołodziej za pomoc przy rozładunku także serdeczne podziękowania i Bóg Zapłać.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, imienin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Spojrzenie moje z tego obrazu jest takie jako spojrzenie z krzyza.

168873