Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie ruszyli z wiarą i żarliwością głosić Jezusa zmartwychwstałego.

Zesłanie Ducha Świętego uczyniło z bojaźliwych i niejednokrotnie małej wiary uczniów Chrystusa – prawdziwych świadków. Otwórzmy się i my na ten wielkanocny dar i tym samym stańmy się świadkami wiary w Chrystusa.

Za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Kalendarz Liturgiczny:
- Poniedziałek – (20.V) – Święto Najświętszej Maryi Panny , Matki Kościoła, (II Dzień Zielonych Świąt);
- Czwartek – (23.V) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
- Piątek – (24.V) – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
- Niedziela – (26.V) – Uroczystość Najświętszej Trójcy, w naszej archidiecezji krakowskiej kończy się okres komunii św., wielkanocnej.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. O godz., 17.30 różaniec.

Koronka do Miłosierdzia Bożego w pozostałe dni 20 min., przed Mszą Św.

Spowiedź codziennie pół godziny przed mszą Św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Porządek nabożeństw w tym tygodniu: Msze Św., poniedziałek, środa, piątek godz. 18:00; wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele gospodarcze naszej Parafii.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, imienin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Nieskonczona dobroc Boza w stworzeniu aniolow. Boze, ktorys jest szczesciem sam w sobie i nie potrzebujesz do tego szczescia zadnych stworzen, gdyz sam w sobie jestes pelnia milosci, ale z niezglebionego milosierdzia swego powolujesz do bytu stworzenia i dajesz im udzial w swym wiekuistym szczesciu i w swym wiekuistym zyciu wewnetrznym Bozym, jakim zyjesz, Jeden Bog w Osobie Troistej [Troisty w Osobach]. W milosierdziu swoim niezglebionym stworzyles duchy anielskie i przypusciles je do swej milosci, do swej Bozej poufalosci. Uzdolniles ich do wiekuistego kochania; choc obdarzyles ich, Panie, tak hojnie blaskiem piekna i milosci, to jednak nic nie ubylo z pelni Twojej, o Boze, ani tez ich piekno i milosc nie dopelnily Ciebie, bos Ty sam w sobie wszystko. A jesli dales udzial im w swym szczesciu i pozwalasz im istniec i siebie kochac, to jest jedynie przepasc milosierdzia Twego. Jest to Twoja dobroc niezglebiona, za ktora Cie wyslawiaja bez konca, korzac sie u stop Twego majestatu i spiewajac swe wieczne hymny: swiety, swiety, swiety... [Dz. 1741]

168869