Kalendarz Liturgiczny:
- Poniedziałek (02.10) – wspom. Świętych Aniołów Stróżów;
- Środa (04.10) – wspom., św. Franciszka z Asyżu;
- Czwartek (05.10) – wspom., św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
- Sobota (07.10) – wspom., Najśw. Maryi Panny Różańcowej;

Dziś nasza Wspólnota Parafialna przeżywa Odpust ku czci naszej Patronki Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Porządek Mszy Św., w dniu dzisiejszym: 8.00; 11.00 – Suma Odpustowa; 15.00.

Sumie odpustowej będzie przewodniczył Ks. Prałat Andrzej Kopicz, kapelan Ojca Świętego, proboszcz Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie – NH - Mistrzejowicach i przewodniczący Archidiecezjalnej Komisji ds. Regulacji Granic Parafii i Budownictwa Sakralnego, świętujący w tym roku 40 – rocznicę swoich Święceń Kapłańskich.

Do świętowania w Uroczystości Parafialnej zapraszam wszystkich naszych Drogich Parafian i Gości, Róże Różańcowe, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Straż Pożarną, Orkiestrę Strażacką, Związek Podhalan, Dziewczynki do sypania kwiatów, Chłopców do dzwoneczków.

W miarę możliwości proszę o przybycie w strojach regionalnych.

Odpust parafialny, czyli święto patronalne kościoła parafialnego jest przede wszystkim świętem Wspólnoty Wiernych tworzącej daną Parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. W końcu daje okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę.

Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego. Dla uzyskania odpustu wymagane są zwykłe warunki, czyli stan łaski uświęcającej, odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

Dziś (01.10) rozpoczął się miesiąc październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 dzieci, młodzież i dorosłych (Róże Różańcowe). Dzieci będą otrzymywać obrazki do naklejania na specjalną planszę.

W miesiącu październiku Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie.

Należy odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, z modlitwą ustną należy połączyć rozważanie tajemnic, a przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.

W czasie nabożeństw różańcowych będziemy modlić się szczególnie w intencjach Ojca Św., za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie, w ostatnim tygodniu za zmarłych.

W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca października:
W I - czwartek w czasie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.30 i Mszy Św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne;
W I - piątek odwiedziny chorych i starszych w domach od godz. 9.00; Spowiedź święta od godz. 16:30; Nabożeństwo Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17,30, następnie Msza Św.;
W I - sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 17.30 różaniec poprowadzi Róża Kobiet św. Elżbiety.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

Nowenna do MBNP w środę po nabożeństwie różańcowym.

Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 minut przed Nabożeństwem Różańcowym.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

W miesiącu październiku wszystkie nabożeństwa w tygodniu, odbywać się będą wieczorem: Różaniec o godz. 17.30, Msza Św., o godz. 18.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej Wspólnoty Parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Wypominki roczne i jednorazowe za dusze + Śp., naszych Zmarłych, można zamawiać przez cały miesiąc październik w kancelarii parafialnej i zakrystii naszego kościoła.

Kartki do wypisania wypominków rocznych i jednorazowych znajdują się na stoliku prasowym.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

W medytacji o godzinie dziesiatej ojciec mowil o milosierdziu Bozym i o dobroci Boga wzgledem nas. Mowil, ze kiedy przechodzimy historie ludzkosci, widzimy na kazdym kroku te wielka dobroc Boza. Wszystkie przymioty Boga, takie jak: wszechmoc, madrosc, staraja sie nam odslonic ten jeden najwiekszy przymiot, to jest dobroc Boga. Dobroc Boza jest najwiekszym przymiotem Boga. Wiele dusz dazacych do doskonalosci jednak nie zna tej wielkiej dobroci Boga. To wszystko, co ojciec w tej medytacji mowil o Boskiej dobroci, jest wszystko to, co mowil do mnie Jezus, co sie scisle odnosi do swieta Milosierdzia. Teraz naprawde jasno to [zrozumialam], co mi Pan obiecal, i nie mam w niczym watpliwosci, mowa Boza jasna i wyrazna jest. [Dz. 458]