To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

Na mocy postanowienia Papieża Franciszka przeżywamy dziś Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.

Kalendarz Liturgiczny:
- poniedziałek (28.08) – wsp., św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
- wtorek (29.08) – wsp., męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
- piątek (01.09) – wsp., bł. Bronisławy, dziewicy;
- niedziela (03.09) – wsp., św. Grzegorza Wielkiego, papieża i d-ra. K-ła;

Dziś o godz., 11.00 Msza Święta w „Kaplicy na Halkowej”, z racji przypadającej w minionym tygodniu Uroczystości NMP Częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy naszych Drogich Parafian i Gości.

W poniedziałek 4 września, rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny (przypada także w tym dniu 84 rocznica wybuchu II wojny światowej).
W tym dniu zapraszamy Panią Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Uczniów i Rodziców na Mszę Świętą o godz. 8.00.
Wszystkim Uczniom, Dyrekcji, Nauczycielom, Katechetom z racji rozpoczynającego się Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego, życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z podejmowanego trudu, jak również niczym nie zakłóconego procesu wychowawczego.
Szczęść Boże na trud nauki i wysiłku pedagogicznego Wszystkim podejmującym obowiązki szkolne.

W tym tygodniu przypada, I piątek i I sobota miesiąca września:
- w I piątek odwiedziny chorych i starszych w domach od godź. 9.00. Spowiedź święta od godz. 16:30, Msza św. o godz. 18.00, po Msz Św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa, wynagradzająca Bożemu Sercu za wszystkie grzechy i zniewagi;
- w I sobotę o godz. 17.30 Różaniec za Ojczyznę – poprowadzi Róża P.W. Matki Bożej Nieustającej Pomocy . Msza Św., o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca NMP, szczególnie Róże Różańcowe;

Spowiedź na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego codziennie pół godziny przed Mszą Św., oraz w I Piątek od godz. 16.30.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17.30.

W pozostałe dni tygodnia Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 min., przed Mszą Św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej Wspólnoty Parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

W ubiegłą niedzielę na potrzeby gospodarcze naszej Parafii złożono kwotę: 5126 zł., 63 gr. Bóg Zapłać.

Bóg zapłać Panom Robertowi i Bartłomiejowi Medes o codzienną troskę o posadzone krzewy.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Pragne, aby poznal swiat caly milosierdzie moje; niepojetych lask pragne udzielac duszom, ktore ufaja mojemu milosierdziu.