Jezus Chrystus ukazał nam, jak dalece Bóg staje się przyjacielem człowieka. Jeśli chcemy Go naśladować, musimy odznaczać się wielką otwartością także w relacjach do tych osób, które naszym zdaniem podążają złą drogą. Bóg bowiem budzi w nas nadzieję, że udziela grzesznikom łaski nawrócenia, przebaczenia i pojednania. To nie my, ale On będzie sądził – z mocą i cierpliwością, wyrozumiałością, łagodnością, mądrością i miłosierdziem.

Trwamy w okresie wypoczynkowo –urlopowym. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby ten czas był spędzany bezpiecznie, w radosnej atmosferze, a przede wszystkim z Bogiem.

Kalendarz Liturgiczny:
- wtorek (18 lipca) - św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;
- Czwartek (20 lipca) – bł. Czesława, prezbitera;
- Sobota (22 lipca) – święto św. Marii Magdaleny;
- Niedziela (23 lipca) – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;

W dniach od 23 lipca – 30 lipca obchodzony będzie w Kościele w Polsce XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z Kościołem na misyjnych drogach”.

Wzorem lat ubiegłych kierujemy gorącą prośbę do wszystkich wiernych o udział w misyjnej akcji „św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej podróży”, na środki transportu dla misjonarzy.

W przyszłą niedzielę 23 lipca, po każdej Mszy Św., poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane przy poświęceniu pojazdów będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Lipiec jest tradycyjnie miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Zachęcamy do codziennego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17.30.

W pozostałe dni tygodnia Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 min. przed Mszą Św.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV. Dziś do nabycia nowy numer: „Niedziela”, dla dzieci miesięcznik „Staś.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Za prace malarskie na cmentarzu w minionym tygodniu bardzo dziękuję Panu Janowi Kani. Bóg Zapłać!

Dzisiaj III - niedziela miesiąca, składka na cele gospodarcze naszej Parafii.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Milosc blizniego pierwsze: usluznosc dla siostr; drugie: nie mowic o nieobecnych i bronic slawy blizniego; trzecie: cieszyc sie z powodzenia blizniego. [Dz. 241]