Dziś pierwsza niedziela lipca. Niech trwające wakacje, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o stan naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza komunia z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała!

Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach.

Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił im w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

Kalendarz Liturgiczny:
- Poniedziałek – (03.VII) – święto Św. Tomasza Apostoła, apostoła;
- Wtorek – (04.VII) – Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie (w bazylice: uroczystość; w archidiecezji krakowskiej : święto;
- Czwartek – (06.VII) – wspom. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
- Sobota – (08.VII) – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;

Lipiec jest tradycyjnie miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Zachęcamy do codziennego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godz., 9.00 odwiedziny starszych i chorych w ich domach. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 16.30. Msza Św., o godz. 18.00, po Mszy Św., wystawienie Najświętszego Sakramentu.

W środę podczas nowenny zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prosimy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych. Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17.30.

W pozostałe dni tygodnia Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 min., przed Mszą Św.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

W ubiegłą niedzielę w wyborach do Duszpasterskiej Rady Parafialnej z pośród zgłoszonych kandydatów zostali wybrani: Pan Piotr Filas, Pan Marek Maciążka, Pani Halina Tomczyk, Pan Józef Kołodziej, Pan Wojciech Kołodziej, Pan Adam Pustuła, Dominik Kołodziej, Pani Krystyna Kołodziej.

Z nominacji do Duszpasterskiej Rady Parafialnej zostali powołani: Pani Beata Medes i Pan Marcin Mołocznik.
Honorowymi Członkami Duszpasterskiej Rady Parafialnej zostają mianowani Pan Franciszek Macioł i Pan Marian Gwiżdż.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Dobiega końca I etap prac na cmentarzu: koszt wszystkich dotychczasowych prac z materiałem i robocizną wyniósł: 56744 zł.
W ubiegłym tygodniu Pan Marian i Pan Grzegorz Gwiżdż dostarczyli pierwszą partię trocin do ogrzewania naszej świątyni i budynku parafialnego. Bóg Zapłać!

Pan Adam Pustuła i Dominik Kołodziej dokonali rozładunku trocin. Bóg Zapłać!

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu IMIENINY, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy i odpoczynku wakacyjnego, szczególnie dzieciom i młodzieży.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Ten Bog, nieogarniony, zniza sie do mnie w postaci malej dzieciny. Jednak wzrok mojej duszy nie zatrzymuje sie na tej powierzchni. Chociaz przyjmujesz postac malej dzieciny, ja w Tobie widze niesmiertelnego, nieograniczonego Pana nad pany, ktorego wielbia dniem i noc[a] duchy czyste, dla ktorego plona serca Serafinow ogniem najczystszej milosci. O Chryste, o Jezu, pragne przewyzszac ich w milosci ku Tobie. Przepraszam was, duchy czyste, za smialosc porownywania sie z wami. Ja przepasc nedzy, otchlan nedzy, ale Ty, o Boze, ktory jestes niepojeta przepascia milosierdzia, pochlon mnie jako pochlania zar sloneczny jedna krople rosy. Milosne spojrzenie Twoje wyrownywa wszelka przepasc. Czuje sie niezmiernie szczesliwa z wielkosci Boga. Widzac wielkosc Boga to mi zupelnie wystarcza, zebym byla szczesliwa przez cala wiecznosc. [Dz. 334]