Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

Kalendarz Liturgiczny:
- Środa – (24.V) – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
- Piątek – (26.V) – Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;

Trwa miesiąc maj, nazywany „Miesiącem Maryjnym” a wraz z nim nabożeństwa majowe ku czci NMP. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Św., za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny naszej Parafii, o powołania kapłańskie i zakonne, za chorych i cierpiących, o dobre urodzaje. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież, dorosłych.

Porządek nabożeństw w tym tygodniu: Msze Św., poniedziałek, środa, piątek godz. 18:00; wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00, po Mszy Św., nabożeństwo majowe.

W niedzielę nabożeństwo majowe, po Mszy Św., o godz. 15:00.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17:30. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 minut przed Mszą Św.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Jak co roku w oczekiwaniu na to Święto Kościół katolicki będzie odprawiał Septenne do Ducha Świętego i tym samym trwał we wspólnej modlitwie, podobnie jak apostołowie, którzy modlili się jednomyślnie po wniebowstąpieniu Pana Jezusa czekając w Jerozolimie na zapowiedziane przez Niego zesłanie Ducha Świętego.

Septenne rozpoczniemy w poniedziałek 22 V i będzie trwała do soboty 27. V (wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego).
Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

W sobotę 27.V, o godz. 18:00 (w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego) zapraszamy wraz z młodzieżą naszej Parafii na nabożeństwo „Drogi Światła” ( Via Lucis) przy stacjach wokół naszego kościoła.

Nowopowstałe przy naszej Parafii Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Dziewcząt i Chłopców, zaprasza młodych z naszej Wspólnoty Parafialnej do wstępowania w szeregi tego Stowarzyszenia. Bliższe informacje na ten temat można uzyskać w zakrystii naszego kościoła.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

W przyszłą niedzielę porządek Mszy Św.: o godz. 7:30 i 15:00 w kościele. O godz. 9:30 Msza Św., na stadionie - Unia Naprawa – w int., żyjących i zmarłych Druchen i Druchów Strażaków, świętujących jubileusz 75 – lecie istnienia OSP Naprawa.

Mszy Świętej przewodniczył będzie Ojciec Opat Szymon Mateusz Warciak z Opactwa Ojców Cystersów ze Szczyrzyca.

Od dzisiejszej niedzieli trwa nabór na kandydatów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Kandydatów prosimy zgłaszać na specjalnych drukach, które są do zabrania z ołtarza Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej. Termin zgłaszania kandydatów do 18. VI. 2023 r.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej Wspólnoty Parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na wykonanie chodników, na naszym cmentarzu.

W ubiegłym tygodniu pracowali ofiarnie przy naszym cmentarzu:
Pan Jan Brzezicki, Pan Marek Maciążka, Pan Marcin Mołocznik – wykonali prace ziemne i przygotowali teren pod ułożenie kostki brukowej. Pan Jarosław Śmietana – wykonał niezbędne prace elektryczne. Pan Piotr Filas – pomoc techniczna. Pan Czesław Chudy, Pan Adam Pustuła, Pan Wojciech Żegleń – pomoc przy pracach ziemnych i brukarskich.

Wszystkim Panom za ogromne zaangażowanie w te prace, udostępniony sprzęt i poświęcony czas, składam serdeczne Bóg Zapłać w imieniu własnym i Parafii.
Panu Kazimierzowi Żegleniowi i Spółce Wodnej Bóg Zapłać za ufundowanie nowego hydrantu i baterii wodnej na cmentarz.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Uslyszalam slowa: Corko moja, ja zawsze jestem z toba; dalem ci moznosc cwiczenia sie w uczynkach milosierdzia, ktore bedziesz wykonywac wedlug posluszenstwa. Wielka sprawisz mi przyjemnosc, jezeli codziennie wieczorem pomowisz ze mna szczegolnie o tym obowiazku. [Dz. 1267]