1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii, także przez środki elektronicznej komunikacji.

3. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław języku tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.

4. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.
Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.45, wcześniej Droga Krzyżowa o godz. 18.00. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych.
Błogosławieństwo pokarmów o godz. 9:00; 10:00; 11:00; 12.00; 14.00.

6. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00, przynosimy świece zabezpieczone.

W Niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte - o godz. 7.30, 9.30 i 15.00. Procesja Rezurekcyjna o godz. 7.00.
Zapraszamy do licznego udziału w procesji wszystkich Parafian, OSP, Orkiestrę Strażacką, KGW.

7. Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.

8. Zachęcamy dziś do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 14.15.

9. Nowenna do MBNP w środę o godz. 18:00. Koronka do Miłosierdzi Bożego, codziennie 20 min., przed każdą Mszą Św.

10. Spowiedź Święta w naszym kościele: codziennie przed Mszą Św.
Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

11. Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, składane przez Was Moi Drodzy na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiara zbierana w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali, przeznaczona jest na zakup kwiatów oraz dekoracji do ciemnicy i grobu pańskiego.
Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.
Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego WIELKIEGO tygodnia.

Zmarła Śp. + Władysława Wójtowicz, pogrzeb w poniedziałek 03.IV o godz. 15:00
Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie…

Z Dzienniczka s. Faustyny

Lekarz mi nie pozwolil pojsc do kaplicy na Pasje, chociaz mialam gorace pragnienie; jednak modlilam sie we wlasnej separatce. Nagle uslyszalam dzwonek w sasiedniej separatce i weszlam, i oddalam usluge ciezko choremu. Kiedy wrocilam do swej separatki, nagle ujrzalam Pana Jezusa, ktory mi rzekl: Corko moja, wieksza mi sprawilas radosc oddajac mi te usluge, anizelibys dlugo sie modlila. Odpowiedzialam: Przeciez nie Tobie, o moj Jezu, usluzylam, ale temu choremu. I odpowiedzial mi Pan: Tak, corko moja, cokolwiek czynisz blizniemu mnie czynisz. [Dz. 1029]