W V Niedzielę Wielkiego Postu, zgodnie ze starą tradycją, zasłaniamy krzyże w naszych kościołach, aby w uroczysty sposób odsłonić je podczas Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

Rozpoczynamy ostatnią część Wielkiego Postu, kiedy to mamy skupić się głównie na tym, co w szczególny sposób będziemy przeżywać w Wielki Piątek.

„Zakrycie figury umęczonego Chrystusa ma skierować oczy i serca chrześcijan przede wszystkim na to, co Jego wizerunek prawdziwie oznacza - osobę oraz mękę i śmierć Zbawiciela. Ma pogłębiać i umacniać osobistą więź z Ukrzyżowanym, ukazując historiozbawczy sens tego, co wydarzyło się na Kalwarii".

Zwyczaj zakrywania krzyża ma nie tylko wymiar symboliczny, ale i duchowy. Jest to przypomnienie - nam ludziom, że Bóg umarł dla nas. Jest to wielka tajemnica, którą musimy ciągle na nowo poznawać i zgłębiać; poprzez ukryty krzyż – zmieniać siebie.

Mocą śmierci krzyżowej i chwalebnego zmartwychwstania Chrystus wydobywa nas z grobów, którymi są nasze grzechy. Gdyby nie Chrystus, grzechy doprowadziłyby nas do śmierci wiecznej. Dzięki Niemu mamy obietnicę życia wiecznego.

Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św., poświęcenie palm oraz czytanie Męki Pańskiej. Przed Mszą Św., o godz. 9.30 zbierzemy się na parkingu przy cmentarzu, skąd wyruszy procesja z palmami. Rozpoczęcie procesji o godz. 9.00.

W Niedzielę Palmową po Mszy Św., o godz. 15.00 wyruszymy z naszego kościoła z nabożeństwem Drogi Krzyżowej do kaplicy na „Halkową”. Poniesiemy Krzyż, na którym Chrystus dokonał naszego zbawienia. Po drodze będziemy się zatrzymywać przy poszczególnych stacjach Drogi Krzyżowej i rozważać Mękę naszego Zbawiciela.

Zapraszamy do licznego udziału wszystkich naszych Parafian, zaczynając od najstarszych i na najmłodszych kończąc.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15 i Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 14.15.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Świętej o godz. 18:00.

Koronka do Miłosierdzi Bożego, codziennie 20 min., przed każdą Mszą Św.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Uczcimy Matkę Najświętszą i powierzymy Jej matczynej opiece nasze Rodziny i naszą Parafię. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30 poprowadzi Róża Św. S. Faustyny

UWAGA!!! Spowiedź Święta w naszym kościele, w okresie przedświątecznym, codziennie 45 min., przed Mszą Świętą.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, składane przez Was Moi Drodzy na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej. W ubiegłą, III niedzielę miesiąca na potrzeby gospodarcze naszej parafii złożono kwotę: 3917 zł., 20 gr.

Ofiara zbierana w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali, przeznaczona będzie na zakup kwiatów oraz dekoracji do ciemnicy i grobu pańskiego.

W zakrystii naszego kościoła do nabycia: „Baranek Wielkanocny” Caritas w cenie 8 zł.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

W Sobotę 18.03 pożegaliśmy Śtp. + Władysława Kanię, kóry odszedł do wieczności:
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

W pewnym momencie obecnosc Boza przeniknela moja cala istote, umysl moj zostal dziwnie oswiecony w poznaniu Jego Istoty; przypuscil mnie [Bog] do poznania swego zycia wewnetrznego. Widzialam w duchu Trzy Osoby Boskie, ale jedna Ich Istota. On jest sam, jeden, jedyny, ale w trzech Osobach, ani mniejsza, ani wieksza jedna z Nich ani w pieknosci, ani w swietosci nie ma roznicy, bo jedno sa. Jedno, absolutnie jedno sa. Milosc Jego przeniosla mnie w to poznanie i zlaczyla mnie ze soba. Kiedy bylam zlaczona z jedna [Osoba Boska], to takze bylam zlaczona z druga i trzecia [Osoba Boska], tak ze, jak sie laczymy z jedna, przez to samo laczymy sie z tymi dwiema Osobami tak samo jak z jedna. Jedna ich jest wola, jeden Bog, chociaz w Osobach Troisty. Kiedy sie duszy udziela jedna z trzech Osob, to moca tej jednej woli jest zlaczona z trzema Osobami i jest zalana szczesciem, ktore splywa z Trojcy Przenajswietszej; tym szczesciem karmia sie swieci. Szczescie, jakie tryska z Trojcy Przenajswietszej, uszczesliwia wszystko, o jest stworzone; tryska zycie, ktore ozywia i daje wszelkie zycie, ktore z Niego bierze poczatek. W tych chwilach dusza moja doznala tak wielkich rozkoszy Bozych, ktorych trudno mi wyrazic. [Dz. 911]