* Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

KALENDARZ LITURGICZNY:
Poniedziałek: (20.III.) – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP
Sobota: (25.III.) - UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO

* W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywną instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym i najbardziej potrzebującym (teraz szczególnie Ukrainie ). W zakrystii naszego kościoła do nabycia: „Baranek Wielkanocny” Caritas w cenie 8 zł.

* Od dzisiejszej niedzieli ( 19 III do wtorku 21 III będziemy przeżywać w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Spowiedź rekolekcyjna w naszej Parafii będzie we wtorek 21. III . Najważniejszym zadaniem tego czasu jest nawrócenie naszych serc. Potrzeba wiele pokory i silnej ufności w Boże Miłosierdzie, aby wyprosić łaskę nawrócenia.

* Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15 i Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 14.15.

* W Środę 22. III., na Mszy Św., o godz., 17.00 – Młodzież naszej Parafii, uczniowie Klasy VII i VIII przystąpią do Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli im Ksiądz Biskup Damian Muskus z Krakowa.

* W Sobotę - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Św., o godz. 7.30 i 9.30. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Na mszy Św., o godz. 9.30 Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.

* 6. Nowenna do MBNP w środę o godz. 18:00. Koronka do Miłosierdzi Bożego, codziennie 20 min., przed każdą Mszą Św.

* Spowiedź Święta w naszym kościele: codziennie pół godziny przed Mszą Św.

* Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

* Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, składane przez Was Moi Drodzy na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej.

* Bóg Zapłać Panu Marianowi i Grzegorzowi Gwiżdż za dostarczenie i rozładunek kolejnej partii „trocin” do ogrzewania naszej świątyni i domu parafialnego.

* Ofiara zbierana w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali, przeznaczona będzie na zakup kwiatów oraz dekoracji do ciemnicy i grobu pańskiego.
Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.
Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Jezu moj, przeniknij mnie cala, abym mogla Cie odzwierciedlic w calym zyciu swoim. Przebostwij mnie, aby czyny moje mialy wartosc nadprzyrodzona. Spraw, abym miala dla kazdej duszy bez wyjatku milosc, litosc i milosierdzie. O moj Jezu, kazdy ze swietych Twoich odbija jedna z cnot Twoich na sobie, ja pragne odbic Twoje litosciwe i pelne milosierdzia Serce, chce je wyslawic. Milosierdzie Twoje, o Jezu, niech bedzie wycisniete na sercu i duszy mojej jako pieczec, a to bedzie odznaka moja w tym i przyszlym zyciu. Wyslawianie Twego milosierdzia jest zadaniem wylacznym zycia mojego. [Dz. 1242]