* Czas Wielkiego Postu – to czas zadumy nad męką i śmiercią Chrystusa, ale to także czas zadumy nad samym sobą. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 14:15 i Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.15.

* W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a przez nas nienaprawione. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, nawet najlżejszego, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”; oraz za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w Gorzkich Żalach oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

*Od przyszłej niedzieli - IV Wielkiego Postu (19 III) do wtorku (21 III) będziemy przeżywać w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Spowiedź rekolekcyjna w naszej Parafii będzie we wtorek (21. III). Najważniejszym zadaniem tego czasu jest nawrócenie naszych serc. Potrzeba wiele pokory i silnej ufności w Boże Miłosierdzie, aby wyprosić łaskę nawrócenia.

*Okazja do spowiedzi świętej codziennie, pół godz., przed Mszą Św.

*W środę zapraszamy na Mszę Św., o godz. 18.00 oraz nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

*W zakrystii naszego kościoła rozprowadzany jest Baranek Wielkanocny Caritas. Ofiary z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne CARITAS Archidiecezji Krakowskiej. Cena 8 zł.

*Składka zbierana w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali, przeznaczona będzie na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i wykonanie dekoracji.

*Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

*Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

*Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Corko moja, (...) napisz to dla dusz wielu, ktore nieraz sie martwia, ze nie maja rzeczy materialnych, aby przez nie czynic milosierdzie. Jednak o wiele wieksza zasluge ma milosierdzie ducha, na ktore nie potrzeba miec ani pozwolenia, ani spichlerza, jest ono przystepne dla wszelkiej duszy. Jezeli dusza nie czyni milosierdzia w jakikolwiek sposob, nie dostapi milosierdzia mojego w dzien sadu. O, gdyby dusze umialy gromadzic sobie skarby wieczne, nie bylyby sadzone uprzedzajac sady moje milosierdziem. [Dz. 1317]