Kalendarz liturgiczny:

Wtorek - 17 stycznia - Św. Antoniego, opata;
Czwartek - 19 stycznia - Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
Sobota - 21 styczna - św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;

Dzisiejsza II Niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego przypada w Tygodniu Ekumenicznym - powszechnej Modlitwy o jedność Chrześcijan. Pamiętajmy, że prawdziwy Kościół jest zbudowany na fundamencie Apostołów, a kamieniem węgielnym jest sam Jezus Chrystus. Starajmy się o tę jedność z Chrystusem i braćmi.

Nie zapominajmy, że każdy grzech godzi w jedność Chrystusowego Kościoła.

„Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (por. Iż. 1, 17) – pod tym hasłem będzie przebiegał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w 2023 r.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się co roku między 18 a 25 stycznia. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

W środę zapraszamy na Mszę Św., o godz. 18.00 oraz Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek - III miesiąca  o godz. 18:00 Msza Święta a następnie Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę (21. I.) i niedzielę (22. I) przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka.  Z tej racji w sposób szczególny pragniemy otoczyć  modlitwą wszystkich naszych kochanych babcie i dziadków, dziękując za ich piękne wsparcie i troskę o każdego wnuka i wnuczkę. A dla zmarłych babć i dziadków prosić o wieczne zbawienie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Bóg Zapłać za wszystkie ofiary składane przez Was Moi Drodzy na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin,  sakramentu małżeństwa,  życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna: Poniedziałek, Środa, Piątek od godz. 18.45 – 19.30

Z Dzienniczka s. Faustyny

Napisz to: Nim przyjde jako Sedzia sprawiedliwy, przychodze wpierw jako Krol milosierdzia. Nim nadejdzie dzien sprawiedliwy, bedzie dany ludziom znak na niebie taki. Zgasnie wszelkie swiatlo na niebie i bedzie wielka ciemnosc po calej ziemi. Wtenczas ukaze sie znak krzyza na niebie, a z otworow, gdzie byly rece i nogi przebite Zbawiciela, [beda] wychodzily wielkie swiatla, ktore przez jakis czas beda oswiecac ziemie. Bedzie to na krotki czas przed dniem ostatecznym.