Dziś przeżywamy 96. Niedzielę Misyjną pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami” (Dz. Ap. 1,8). Jest to szczególny dzień, kiedy modlimy się, ofiarowujemy cierpienia, przekazując nawet drobną ofiarę na Papieskie Dzieła Misyjne, czyli te misje, za które odpowiada bezpośrednio Ojciec Święty.

Módlmy się w „Tygodniu Misyjnym”, by nowina o Jezusie dotarła do wszystkich ludzi. Na mocy chrztu św., wszyscy jesteśmy misjonarzami, co przypomniał papież Jan Paweł II w encyklice „Redemptoris missio”.

Pan Jezus posyłając apostołów zlecił im przede wszystkim świadectwo wiary, które wynika z głoszonej Dobrej Nowiny. „Należy pamiętać o nakazie misyjnym z Ewangelii św.

Mateusza: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. W nim zawiera się cała teologia tego polecenia.

Kościół wierny poleceniu Chrystusa głosi Ewangelię i nie przestaje jej głosić w XXI wieku.

„Jako chrześcijanie wszyscy jesteśmy wezwani do przeżywania wiary na sposób misyjny, która umacnia się, gdy jest przekazywana. Współczesny człowiek bardziej słucha świadków niż nauczycieli”.

Pierwszą ziemią misyjną jest ludzkie serce.

Kalendarz Liturgiczny:
- piątek (28.10) – Święto świętych apostołów Szymona i Judy;


Trwa miesiąc październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 dzieci, młodzież i dorosłych.

W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie w intencjach Ojca Św., za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę i za dusze Śtp., naszych zmarłych.

W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30.

Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 minut przed Nabożeństwem Różańcowym.

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych, codziennie od godziny 17:15.

Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła poświęcony jest modlitwie za zmarłych. W śmierci Bóg powołuje nas do siebie. Przed Najświętszym Bogiem nikt nie jest bez winy, dlatego umarli potrzebują oczyszczenia. Wspólnota Kościoła spiesząc im z pomocą składa ofiarę Mszy Świętej i modli się za nich.

Wypominki roczne i jednorazowe za dusze + Śtp., naszych Zmarłych, można składać w kancelarii parafialnej i zakrystii naszego kościoła.

Kartki do wypisania wypominków znajdują się na stoliku prasowym.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

W przyszłą niedzielę Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego, po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste, dziękczynne „Te Deum”.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pomoc Misjom Św.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na budownictwo sakralne.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

W ubiegłą niedziele na cele gospodarcze Parafii złożono kwotę: 3609 zł. A na Fundację: „Dzieło Nowego Tysiąclecia” , kwotę 725 zł., 50 gr. Bóg Zapłać.

W miesiącu październiku wszystkie nabożeństwa w tygodniu, odbywają się wieczorem: różaniec o godz. 17.30 i Msza Św., o godz. 18.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna:
Poniedziałek, Środa, Piątek od godz. 18.45 – 20.00

Z Dzienniczka s. Faustyny

W tej samej chwili uczulam jakis ogien w sercu swoim, czuje, ze ustaja zmysly moje, nie wiem, co sie wokolo mnie dzieje, czuje, ze mnie przenika wzrok Panski, poznaje dobrze wielkosc Jego i nedze swoja, cierpienie jakies dziwne przenika dusze moja i radosc taka, jakiej porownac z niczym nie zdolam, czuje sie obezwladniona w objeciach Boga, czuje, ze jestem w Nim i rozplywam sie jako jedna kropla wody w oceanie. Nie umiem tego wyrazic, co przezywam; po takiej modlitwie wewnetrznej czuje sile i moc do pelnienia cnot najtrudniejszych, czuje niechec do wszystkich rzeczy, ktore swiat ma w powazaniu, pragne cala dusza samotnosci i ciszy. [Dz. 432]