Dziś obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy.” Tegoroczne hasło nawiązuje do tytułu encykliki Veritatis splendor Św. Jana Pawła II. Słowa encykliki mogą pomóc współczesnemu człowiekowi odkryć sens istnienia, swojego powołania oraz wesprzeć w podejmowaniu ważnych życiowych wyborów.

Tradycyjnie już przed kościołem prowadzona jest zbiórka na finansowanie programu stypendialnego dla ubogiej i uzdolnionej młodzieży Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Kalendarz Liturgiczny:
- poniedziałek (17.10) wspom., św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i męczennika;
- wtorek(18.10) – święto św. Łukasza, ewangelisty;
- czwartek (20.10) – Uroczystość Św. Jana Kantego, prezbitera, Głównego Patrona Archidiecezji Krakowskiej;
- sobota (22.10) – Uroczystość Św. Jana Pawła II, Papieża, Głównego Patrona Województwa Małopolskiego;

Trwa miesiąc październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 dzieci, młodzież i dorosłych.

W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie w intencjach Ojca Św., za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę, za zmarłych.

W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30.

Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 minut przed Nabożeństwem Różańcowym.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

Wypominki roczne i jednorazowe za dusze + Śp., naszych Zmarłych, można zamawiać przez cały miesiąc październik w kancelarii parafialnej i zakrystii naszego kościoła.

Kartki do wypisania wypominków znajdują się na stoliku prasowym.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Składka przeznaczona będzie na rzecz misji św.

Dzisiaj III niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na cele gospodarcze naszej Parafii.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

W miesiącu październiku wszystkie nabożeństwa w tygodniu, odbywają się wieczorem: różaniec o godz. 17.30 i Msza Św., o godz. 18.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna:
Poniedziałek, Środa, Piątek od godz. 18.45 – 20.00

Z Dzienniczka s. Faustyny

Medytacja. W czasie medytacji siostra, ktora obok mnie ma klecznik, ustawicznie chrzaka i pokaszluje, nieraz bez przerwy; w pewnym momencie przyszla mi mysl, ze zmienie sobie miejsce na czas medytacji, poniewaz bylo to juz po Mszy sw., jednak pomyslalam sobie: gdy zmienie miejsce, siostra ta spostrzeze sie, a tym samym moze doznac przykrosci, ze sie od niej odsuwam. Postanowilam trwac na modlitwie i na swoim miejscu, ofiarujac Bogu akt cierpliwosci. Pod koniec medytacji dusze moja zalala pociecha Boza w takiej mierze, w jakiej serce moje zniesc bylo zdolne, i dal mi Pan poznac, ze gdybym sie usunela od tej siostry, usunelabym sie tez i od tych lask, ktore na dusze moja splynely. [Dz. 1311]