Kalendarz Liturgiczny:
Dziś przypada wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika obozu oświęcimskiego. Który oddał swoje życie za współwięźnia Franciszka Gajowniczka, ratując go od śmieci.
- Poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY;
- Środa – Święto Św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej;
- Sobota – Wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

Jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece.

W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

Msze Św., w Uroczystość WNMP jak w każdą niedzielę o godz.: 7.30; 9.30; 15.00.

Także jutro przypada 102 rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą. Jednocześnie jest to święto Wojska Polskiego. Matce Bożej dziękujemy za opiekę na naszym narodem i Jej zawierzamy przyszłość naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flagi narodowej przy naszych domach i mieszkaniach.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 minut przed Mszą Św. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę (17 VIII) i piątek (19 VIII) po Mszy Św., wieczornej od godz. 18.30, w sobotę (20 VIII) od godz, 8.00 – 9.30.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca, składka na potrzeby gospodarcze naszej Parafii.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy i odpoczynku.

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

Napisz to: Nim przyjde jako Sedzia sprawiedliwy, przychodze wpierw jako Krol milosierdzia. Nim nadejdzie dzien sprawiedliwy, bedzie dany ludziom znak na niebie taki. Zgasnie wszelkie swiatlo na niebie i bedzie wielka ciemnosc po calej ziemi. Wtenczas ukaze sie znak krzyza na niebie, a z otworow, gdzie byly rece i nogi przebite Zbawiciela, [beda] wychodzily wielkie swiatla, ktore przez jakis czas beda oswiecac ziemie. Bedzie to na krotki czas przed dniem ostatecznym.