1. Dziś w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa. Zwyczajowo zasłaniamy krzyże od dziś aż do Wielkiego Piątku.

2. Od najbliższego czwartku (7 IV) do soboty (9 IV) będziemy przeżywać w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi Ks. prof. dr hab. Jan Klimek, wykładowca UPJPII w Krakowie. Rektor Kościoła MB Częstochowskiej przy Szpitalu im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie – Kobierzynie i Kapelan tego Szpitala. Zapraszamy do licznego udziału w rekolekcjach dzieci, młodzież i dorosłych.
Spowiedź rekolekcyjna w naszej Parafii będzie w najbliższą sobotę przed Niedzielą Palmową (09. IV).

3. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św., poświęcenie palm oraz czytanie Męki Pańskiej. Przed Mszą Św., o godz. 9.30 zbierzemy się na placu przy cmentarzu, skąd wyruszy procesja z palmami. Rozpoczęcie procesji o godz. 9.00.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15 i Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 14.15.

5. Nowenna do MBNP w środę o godz. 18:00. Koronka do Miłosierdzi Bożego, codziennie 20 min., przed każdą Mszą Św.

6. Spowiedź Święta w naszym kościele: codziennie pół godziny przed Mszą Św.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

8. Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, składane przez Was Moi Drodzy na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiara zbierana w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali, przeznaczona będzie na zakup kwiatów oraz dekoracji do ciemnicy i grobu pańskiego.
Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

W czasie Adwentu obudzila sie w duszy mojej tak wielka tesknota za Bogiem. Duch moj rwal sie do Boga cala swa moca, jaka ma w swoim jestestwie. W tym czasie Pan udzielil mi wiele swiatla poznania Jego przymiotow. Pierwszym przymiotem, jaki mi Pan dal poznac to Jego swietosc. swietosc ta jest tak wielka, ze drza przed Nim wszystkie Potegi i Moce. Duchy czyste zaslaniaja swoje oblicze i pograzaja sie w nieustannej adoracji, a jeden ich tylko wyraz najwiekszej czci, to jest swiety... swietosc Boga rozlana jest na Kosciol Bozy i na kazda w nim zyjaca dusze jednak nie w rownym sobie stopniu. Sa dusze na wskros przebostwione, a sa tez dusze zaledwie zyjace. Drugie poznanie udzielil mi Pan to jest Jego sprawiedliwosc. Sprawiedliwosc Jego jest tak wielka i przenikliwa, ze siega w glab istoty rzeczy i wszystko wobec Niego staje w obnazonej prawdzie, i nic sie ostac by nie moglo. Trzecim przymiotem jest milosc i milosierdzie. I zrozumialam, ze najwiekszym przymiotem jest milosc i milosierdzie. Ono laczy stworzenie ze Stworca. Najwieksza milosc i przepasc milosierdzia poznaje we Wcieleniu Slowa, w Jego odkupieniu, i tu poznalam, ze ten przymiot jest najwiekszy w Bogu. [Dz. 180]