1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzieląLaetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 2. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywną instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym i najbardziej potrzebującym (teraz szczególnie Ukrainie ). W zakrystii naszego kościoła do nabycia: „Baranek Wielkanocny” Caritas w cenie 7 zł.
 3. Od czwartku 7 IV do soboty 09 IV będziemy przeżywać w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Spowiedź rekolekcyjna w naszej Parafii będzie w sobotę przed Niedzielą Palmową (09. IV). Najważniejszym zadaniem tego czasu jest nawrócenie naszych serc. Potrzeba wiele pokory i silnej ufności w Boże Miłosierdzie, aby wyprosić łaskę nawrócenia.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.Okazja do spowiedzi św., pierwszopiątkowej w piątek od godz. 16.00 a odwiedziny starszych i chorych od godz. 9.00.
  Pierwszopiątkowa wizyta duszpasterska z posługą sakramentalną u osób chorych i starszych, odbędzie się w ramach przygotowania do dobrego przeżycia tegorocznych Świąt Wielkanocnych.  Dlatego prosimy zgłaszać te osoby, które dodatkowo by chciały skorzystać z takiej posługi sakramentalnej,  a które nie korzystają z posługi pierwszopiątkowej.
 1. W pierwszą sobotę kwietnia nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 poprowadzi Róża Różańcowa za Dzieci – „Joanna Beretta Molla”
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15 i Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 14.15.
 3. Nowenna do MBNP w środę o godz. 18:00. Koronka do Miłosierdzi Bożego, codziennie 20 min., przed każdą Mszą Św.
 4. Spowiedź Święta w naszym kościele: codziennie pół godziny przed Mszą Św.
 5. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.
 6. Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, składane przez Was Moi Drodzy na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej. W ubiegłą niedzielę na potrzeby gospodarcze naszej Parafii złożono kwotę: 4170 zł., 20 E i 5 centów. Bóg Zapłać!!! Ofiara zbierana w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali, przeznaczona będzie na zakup kwiatów oraz dekoracji do ciemnicy i grobu pańskiego.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Modlitwa duszy pokornej i milujacej rozbraja zagniewanie Ojca mojego i sciaga blogoslawienstw morze.