Dzisiaj przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”.

Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 16.15 celebrujemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedzielę o godz. 14.15  Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

We wtorek, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

Po Mszy Św., poświęcenie „książeczek” dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Św.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii naszego kościoła będzie rozprowadzany Baranek Wielkanocny Caritas. Ofiary z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne. Cena 7 zł.

Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, składane przez Was Moi Drodzy  na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II – Nie lękajcie się, w Krakowie.

Składka zbierana w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali, przeznaczona będzie na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin,  sakramentu małżeństwa,  życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Ten wielki majestat Bozy, ktory glebiej poznalam, ktory wielbia duchy niebieskie wedlug stopnia laski i hierarchii, na ktore sie dziela; widzac te potege i wielkosc Boga, dusza moja nie zostala przerazona groza ani lekiem, nie, nie wcale nie. Dusza moja zostala napelniona pokojem i miloscia, i im wiecej poznaje Boga, tym wiecej sie ciesze, ze takim On jest. I ciesze sie niezmiernie Jego wielkoscia, i ciesze sie, ze jestem taka malenka, bo dlatego, ze jestem mala, nosi mnie na reku swym i trzyma mnie przy Sercu swoim. [Dz. 779]