Dziś modlimy się w intencji naszych rodzin – aby były na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu, aby każda z nich stawała się „domowym Kościołem”, aby okazywały w życiu codziennym wierność Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

LITURGIA TYGODNIA W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA:

Poniedziałek: (27. XII) - Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty;

Wtorek: (28. XII) - Święto Świętych Młodzianków, Męczenników;

Środa: (29. XII) - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek (31. XII) - wspomnienie św. Sylwestra, papieża (Sylwester). Ostatni dzień roku kalendarzowego. Od godz. 16.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Uroczyste nieszpory z kazaniem na zakończenie roku kalendarzowego o godz., 16.30. Msza Św., o godz., 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy dziękczynnej za wszelkie łaski otrzymane od Pana Boga w minionym roku kalendarzowym.

Sobota (01. I 2022) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Msze Św. według porządku niedzielnego.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Bóg Zapłać! za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej. W ubiegłą niedzielę na potrzeby gospodarcze naszej Parafii złożono kwotę: 5207 zł., 60 gr., 20 E. Bóg Zapłać.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki

WSZYSTKIM GOŚCIOM I WIERNY NASZEJ WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA

W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Krystynę Żegleń. Polecamy Jej dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie…”.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Corko moja, (...) zadam od ciebie uczynkow milosierdzia, ktore maja wyplywac z milosci ku mnie. Milosierdzie masz okazywac zawsze i wszedzie bliznim, nie mozesz sie od tego usunac ani wymowic, ani uniewinnic. Podaje ci trzy sposoby czynienia milosierdzia bliznim: pierwszy czyn, drugi slowo, trzeci modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera sie pelnia milosierdzia i jest niezbitym dowodem milosci ku mnie. W ten sposob dusza wyslawia i oddaje czesc milosierdziu mojemu. Tak, pierwsza niedziela po Wielkanocy jest swietem Milosierdzia, ale musi byc i czyn; i zadam czci dla mojego milosierdzia przez obchodzenie uroczyscie tego swieta i przez czesc tego obrazu, ktory jest namalowany. Przez obraz ten udziele wiele lask duszom, on ma przypominac zadania mojego milosierdzia, bo nawet wiara najsilniejsza, nic nie pomoze bez uczynkow. O Jezu moj, Ty sam mnie wspomagaj we wszystkim, bo widzisz, jak malenka jestem, to jedynie licze na dobroc Twoja, Boze. [Dz. 742]