Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek (20.09) wspom., św., męcz.Andrzeja Kim Taegon prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;

- wtorek (21.09) święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;

- czwartek (23.09) – wspom., św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;

- sobota (18.09) święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski, dzieci i młodzieży

W najbliższą niedzielę (26 września) obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież, ogłoszony przez Ks. Arcybiskupa. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy Świętej będzie także możliwość złożenia ofiary do puszek, która przeznaczona zostanie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

Dzisiaj po Mszy Św., o godz. 9.30 spotkanie z Rodzicami Dzieci kl. III. Tematem spotkania będzie przygotowanie dzieci do I – Komunii Św. Serdecznie zapraszam Rodziców, uczniów kl. III.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św., o godz., 9.30, w kościele spotkanie dla rodziców młodzieży kl. VIII A i VIII B . Tematem spotkania będzie przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszam  Rodziców kl. VIII.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV. Do nabycia nowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś” w cenie 8 zł. A także do zabrania ze „stolika prasowego” broszury dla rodziców „Gdy dziecko pyta o seks” (za darmo).

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W środę zapraszamy na Mszę Św., wieczorem o godz. 18.00 oraz Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Bóg Zapłać za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej, zarówno te na tacę jak i na konto parafii.

WSZYSTKIM GOŚCIOM I WIERNYM NASZEJ WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI  I TYGODNIA

Z Dzienniczka s. Faustyny

[Bog przyobiecal wielka laske] - szczegolnie tobie i wszystkim, ktorzy glosic beda o tym wielkim milosierdziu moim. Ja sam bronic ich bede w godzine smierci, jako swej chwaly, i chociazby grzechy dusz czarne byly jak noc, kiedy grzesznik zwraca sie do milosierdzia mojego, oddaje mi najwieksza chwale i jest zaszczytem meki mojej. Kiedy dusza wyslawia moja dobroc, wtenczas szatan drzy przed nia i ucieka na samo dno piekla.