Kalendarz Liturgiczny:
- poniedziałek (13.09) – wspom., św. Jana Chryzostoma, bp i dra kościoła;
- wtorek (14.09) – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
- środa (15.09) – wspom. Najśw. Maryi Panny Bolesnej
- czwartek (16.09) – wspom., świętych męcz., Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
- sobota (18.09) – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski, dzieci i młodzieży

Dzisiaj Kościół w Polsce przeżywa radosną uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Bóg mógł przez nich dokonać wielkich rzeczy, bo otworzyli się na Jego łaskę i z odwagą podjęli swoje powołanie, służąc innym.

„Bóg złączył tych dwoje ludzi, tak przecież różnych i przez nich dokonał wielkich rzeczy. Słowa księdza Prymasa: Soli Deo – Samemu Bogu i Matki Elżbiety: Przez krzyż do nieba, jakie nam zostawili, jakże są aktualne i dzisiaj. Pokazali nam drogę. Innej szukać nie trzeba.

Poprzez wyniesienie sług Bożych do chwały ołtarzy poznajemy ich na nowo w tajemnicy świętych obcowania. Niech pomagają nam w odczytywaniu ich prorockich intuicji w podejmowaniu aktualnych wyzwań duszpasterskich Kościoła Chrystusowego w Polsce”. (Napisali Biskupi Polscy w liście przed beatyfikacją, odczytanym w ubiegłą niedzielę).

W dniach od 12 do 18 IX będziemy przeżywać w Kościele w Polsce, Tydzień Wychowania. Obchodzony on będzie pod hasłem: „W blasku ojcostwa św. Józefa”. „W Roku św. Józefa otrzymujemy piękny przykład wychowawcy z sercem otwartym na Boga. Św. Józef jest dla nas wzorem człowieka słuchającego Słowa Bożego, a zarazem, jak to określił św. Jan Paweł II „wcielonym wzorem posłuszeństwa Bogu”.

We wtorek, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom.

W środę rozpoczyna się triduum przed świętem św. Stanisława Kostki.

W Piątek 17. IX wspomnienie 82 - rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

W przyszłą niedzielę tj. 19 IX po Mszy Św., o godz. 9.30 spotkanie z Rodzicami Dzieci kl. III. Tematem spotkania będzie przygotowanie dzieci do I – Komunii Św. Serdecznie zapraszam Drogich Rodziców, uczniów kl. III.

Chłopcy którzy pragną pełnić Służbę w Zgromadzeniu Liturgicznym jako ministranci, proszeni są za zgodą swoich rodziców o kontakt z księdzem proboszczem, w celu zapisu do „Grona Ministranckiego”.

Dziewczynki, które po przez śpiew pragną Chwalić Pana Boga, także za zgodą swoich rodziców mogą zapisać się do powstającej przy naszej Parafii „Scholii Dziecięcej”. Zapisy u księdza proboszcza.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W środę zapraszamy na Mszę Św., wieczorem o godz. 18.00 oraz Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek – III miesiąca, po Mszy Św., nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą, tj w 3-cią niedzielę miesiąca tzw. „inwestycyjną”, ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele i domu parafialnym. Obecnie trwa malowanie dachów na kościele i domu parafialnym. Koszt wykonania tych prac wyniesie około 30 tys. zł.

Bóg Zapłać za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej, zarówno te na tacę jak i na konto parafii.

WSZYSTKIM GOŚCIOM I WIERNYM NASZEJ WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I TYGODNIA.

Nowy adres strony Parafii: www.naprawa.katolicki.eu

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

Ten Bog, nieogarniony, zniza sie do mnie w postaci malej dzieciny. Jednak wzrok mojej duszy nie zatrzymuje sie na tej powierzchni. Chociaz przyjmujesz postac malej dzieciny, ja w Tobie widze niesmiertelnego, nieograniczonego Pana nad pany, ktorego wielbia dniem i noc[a] duchy czyste, dla ktorego plona serca Serafinow ogniem najczystszej milosci. O Chryste, o Jezu, pragne przewyzszac ich w milosci ku Tobie. Przepraszam was, duchy czyste, za smialosc porownywania sie z wami. Ja przepasc nedzy, otchlan nedzy, ale Ty, o Boze, ktory jestes niepojeta przepascia milosierdzia, pochlon mnie jako pochlania zar sloneczny jedna krople rosy. Milosne spojrzenie Twoje wyrownywa wszelka przepasc. Czuje sie niezmiernie szczesliwa z wielkosci Boga. Widzac wielkosc Boga to mi zupelnie wystarcza, zebym byla szczesliwa przez cala wiecznosc. [Dz. 334]